Jak wykorzystać moduł LED

Jak wykorzystać moduł LED

Z czasem pojawia się u każdego koncepcja na fajnie wyglądający pokój, salon, akwarium dla rybek czy reklamę która mogła by być widoczna z kilku
kilometrów i wyróżniać się czymś nie zwykłym. Ale brakuje nam ostatecznego wykończenia nadającego finalny wygląd. W takim wypadku warto odwiedzić sklep z elektroniką i obejrzeć jeden z kilku dostępnych modułów LED. Moduł Samsung to nic innego jak kilka diod zamkniętych w jednym hermetycznie pakowanym opakowaniu. Reasumując są to niezwykle uniwersalne produkty, które coraz bardziej zostają wykorzystywane w wielu instalacjach jako alternatywa dla taśm LED. Taki moduł jest niezwykle odporny na lekkiej bądź średniej mocy uderzenia, ale to nie koniec, poza tym moduły LED są wodoodporne oraz wykazują dużą wytrzymałość w obliczu gorących temperatur.

 

Jakie moduły znajdziemy w sklepie

Dostępne są różne modele, miedzy innymi może to być moduł mini, jest to najmniejszy dostępny model, wyposażony jedynie w dwie diody o niewielkiej mocy. Jeżeli potrzebujemy czegoś mocniejszego warto przyglądnąć się modułowi LED 4xSMD czy aktualnie największego dostępnego modelowi na rynku, który mieści w sobie aż 4 diody o łącznej mocy prawie 1,5W. Ważnym aspektem dbającym o ich prawidłowe działanie jest zamontowanie dla specjalnie stworzonego dla nich zasilacza do oświetlenia LED. Każdy moduł może pracować tylko i wyłącznie wtedy gdy zasilany jest bezpiecznym napięciem o stabilnym przepływie. Wtedy możemy mieć pewność że naszemu oświetleniu nic złego się nie stanie. Dodatkowo modele te posiadają tryb energooszczędny co pozwala zaoszczędzić około 90% energii w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Przeglądając różne modele, na pewno spotkamy się z modułami LED, które będzie charakteryzował kolor ich światła. Na dzień dzisiejszy dostępne są moduły świecące na jeden kolor najczęściej jest to biały, jednak możemy je ściemniać za pomocą specjalnych ściemniaczy. Natomiast modele charakteryzujące się wieloma kolorami możemy ujarzmić za pomocą specjalnej aplikacji która pozwala między innymi na wybór barwy emitowanego światła, ilość świecących diod, kąt świecenia oraz wiele innych ciekawych możliwości. W ciągu ostatnich miesięcy stały się bardzo popularne, co spowodowały szersze wykorzystanie ich w różnych miejscach. Coraz częściej wykorzystywane są do oświetlania basenów, akwariów, domów czy ogrodów. A sama cena jest niewielka, ponieważ za jedną sztukę zapłacimy od kilku do maksymalnie kilkunastu złotych. Wybierając moduł LED zyskujemy gwarancję jakości od znanego producenta.

Scroll to Top