Jakie istnieją korzyści płynące z zastosowania profili?

Jakie istnieją korzyści płynące z zastosowania profili?

Profile aluminiowe do led to świetny sposób na estetyczny montaż taśm. Profile pomogą uwydatnić taśmy nie tylko w Twoim mieszkaniu, ale wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz. Możesz bez problemu dopasować profil do konkretnego modelu, a co ważne – pozwala on także na dłuższą pracę taśmy. Dzięki materiałowi, z którego są zrobione, łatwo jest odprowadzić ciepło, co sprawia, że taśma nie jest narażona na zbytnie nagrzewanie się. Wszystko po to, aby żywotność taśm była jak najdłuższa. W końcu, jaki jest sens wydawać pieniądze na marne, kiedy można zawczasu zainwestować w porządne profile, które dadzą drugie życie naszym taśmom.

Jaki jest sens zakładania takiej instalacji?

Warto zamontować profile do taśm led, bo sprawiają one, że instalacja oświetleniowa wygląda estetycznie, a profile dodatkowo odprowadzają wydzielaną temperaturę przez diody. Każda z nich jest swego rodzaju „radiatorem”, bo chroni poprzez wspomniane odprowadzanie temperatury do podłoża, co jest niezwykle istotne, a często pomijane przez kupujących. Można je zakupić w wersji metrowej, czy dwumetrowej. Wyróżniamy kilka rodzajów, jak te nawierzchniowe, aluminiowe hermetyczne, schodowe, sufitowe, wpustowe, czy wielkogabarytowe.
Led profile aluminiowe stosuje się jako wykończenie, ale i dodatek wpływający pozytywnie na odbiór estetyki pomieszczenia. Określa się je mianem alu LED, czy listw aluminiowych LED. Niekiedy mówi się na nie także „korytka LED”. Jak więc widać, montowanie tych listw jest niezwykle istotne, a sens zakładania takiej instalacji jest jak najbardziej uzasadniony.

Najlepszy sposób na zaślepienie profili

Jakie rodzaje zaślepek wybierzesz, to zależy od Ciebie. Przede wszystkim istotne jest, aby montować je z dwóch stron profilu, dzięki czemu będzie to wyglądało estetycznie. Profile, które są niewielkie, pozwolą na dobre oświetlenie mebli i sufitów, a montować je można na różne sposoby. Z przodu profilu można zamontować klosze transparentne, gdzie diody LED są uwydatnione i przepuszczają dużo światła. Z kolei, klosze mleczne mają to do siebie, że przepuszczają go mniej, bo blokują mniej więcej 10% światła. To sprawia, że światło jest tak jakby rozmyte. Nie oznacza jednak, że jest gorsze, a po prostu nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Zatem, wszystko zależy od przeznaczenia taśm. Montaż wpuszczany, nakładany i narożny to opcje instalacji, które sprawią, że Twoje taśmy dobrze będą się prezentowały i nie okaże się, że po chwili trzeba je na nowo przytwierdzać.

Scroll to Top