Chcesz kupić pomnik dla osoby zmarłej?

Chcesz kupić pomnik dla osoby zmarłej? Zastanawiasz się, jak zamówić odpowiedni pomnik, oraz czym się kierować, podczas jego wyboru? Jeśli chcesz, aby pomnik był trwały, solidny i pięknie się prezentował, to koniecznie sprawdź, czym się kierować, podczas wyboru nagrobka.

Nagrobki (kamso-nagrobki.pl), to idealny materiał, do upamiętnienia osoby zmarłej. Nadają się zarówno na grób pojedynczy, podwójny, mały, duży oraz jako płyta urnowa. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj nagrobka się zdecydujemy, bardzo ważny jest materiał, z jakiego jest on wykonany. W Polsce, występuje przewaga kwaśnych deszczy, a co za tym idzie, nie łatwo o uszkodzenie delikatnych materiałów, dlatego najbardziej popularnym materiałem, z jakiego produkowane są płyty nagrobne jest granit. Granit jest twardy, odporny na zmiany temperatury ora opady atmosferyczne. Występuje w wielu kolorach, co umożliwia wykonanie dowolnego projektu. Można w nim grawerować, szlifować go, oraz nadawać mu dowolnego kształtu, dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Jak zamówić pomnik na grób bliskiej osoby?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zamówić pomnik. Podpowiadamy, jak to zrobić bez zbędnego stresu.
Bardzo ważne jest to, aby przed udaniem się do zakładu kamieniarskiego, porządnie zmierzyć wielkość grobu. Istotna jest zarówno długość, szerokość, ale również wysokość. Ma ona znaczenie nie tylko ze względu na wygląd, ale również zapobiega pękaniu płyty nagrobnej. Po pobraniu wszystkich wymiarów, należy wybrać się do zakładu kamieniarskiego, oraz przedstawić wymiary, wybrać materiał, kolor i ewentualny kształt pomnika, W tym przypadku, można zdecydować się na gotowe pomniki, lub skorzystać z indywidualnego projektu. Ich realizacja, jest jednak nieco wydłużona, a koszt, może się znacząco różnić.

Kiedy można postawić pomnik osobie zmarłej?

Nie ma określonego terminu, w jakim należy to zrobić. Może być to kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy po pochówku. Dzięki specjalnym wspornikom, doświadczeniu oraz dobrej jakości materiałów, pomnik można postawić w dowolnym momencie. Nie należy jednak robić tego wczesną wiosną ani zimą, gdy ziemia jest zmarznięta i twarda. Podczas roztopów, ziemia może zacząć się osuwać, uszkadzając w ten sposób materiał.
Nagrobki, prezentują się estetycznie przez wiele lat. Nie wymagają specjalnych środków pielęgnacyjnych, ani czynności. Są świetnym sposobem, na upamiętnienie bliskiej nam osoby, dlatego warto zainwestować w nagrobek, który przez długie lata, nie będzie wymagał odchwaszczania, plewienia i wyrównywania terenu.

Scroll to Top