Wymiana uszczelek w kranie – prosta sprawa czy zadanie dla fachowca?

Wymiana niektórych, wadliwie działających urządzeń w domu nie zawsze wymaga pomocy specjalisty. Jedną z najprostszych czynności jest wymiana uszczelek w kranie. Jeśli nie masz doświadczenia lub wolisz, żeby zrobił to hydraulik, możesz zdecydować się na jego usługi. Zanim jednak zadzwonisz po pomoc zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, jak wymienić uszczelkę w kranie!

Wymieniamy uszczelkę w kranie – krok po kroku

Zanim przystąpisz do pracy, zakręć zawór główny wody. W następnej kolejności odkręć kran, w którym chcesz wymienić uszczelkę i poczekaj aż woda zleci z baterii. Kolejne kroki to:
-odkręć nakrętkę mocującą pokrętło oraz samo pokrętło
-odkręć wylewkę lub pokrętło baterii
Pamiętaj, że hydraulik ma potrzebne narzędzia, ale Ty wymieniając uszczelkę również musisz je mieć! Przyda Ci się przede wszystkim klucz nastawny.
-jeśli zajdzie taka konieczność, wymień nić nawiniętą na gwint
-gdy wylewka jest połączona z uszczelką, wówczas konieczna będzie wymiana nakrętek mocujących ją do baterii
-oczyść gwinty zewnętrzne i owiń je taśmą hydrauliczną
-po zainstalowaniu nowych uszczelek dokręć pokrętło lub wylewkę
Zbyt skomplikowane lub brak odpowiednich narzędzi? Wówczas zdecyduj się na usługi hydrauliczne Kraków, bowiem wymiana uszczelek to z punktu widzenia fachowców prosta sprawa!

Czym grozi pozostawienie wadliwej uszczelki w kranie?

Jeśli nie wymienisz starej uszczelki na nową, wówczas musisz się liczyć ze stratami. Rachunki za wodę są większe w przypadku cieknącego kranu. Poza tym, kapiąca woda jest po prostu denerwująca i może przeszkadzać domownikom podczas snu! W skrajnych przypadkach niesprawna uszczelka jest przyczyną poważniejszych awarii lub zalania.

Ile kosztuje wymiana uszczelki na nową?

Koszty wymiany uszczelek zależą od ich liczby oraz tego, czy chcesz wymiany dokonać samodzielnie, czy raczej zdecydujesz się na usługi hydrauliczne. Pamiętaj, że do ceny materiałów, takich jak uszczelki i taśmy hydrauliczne, należy doliczyć koszty robocizny: wtedy gdy wzywasz fachowca.

Na szczęście są to niewielkie koszty, ale wiedz też, że niektórzy z nich nie przyjmują mało płatnych zleceń, ponieważ takie drobne zlecenia są mało opłacalne. Kiedy chcesz skorzystać z usług hydraulika, może lepszym pomysłem będzie wymiana wadliwych instalacji lub montaż nowej baterii? Wówczas nie spotkasz się z odmową, a jednocześnie będziesz miał wymienioną instalację na sprawną, co zwłaszcza w starym budownictwie jest koniecznością.

Scroll to Top