Wyjątkowa stylizacja ślubna w Krakowie

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu dla każdej kobiety jest dzień jej ślubu. O tym dniu większość dziewczyn marzy już od najmłodszych lat, nie ma się więc czemu dziwić, że większość przyszłych panien młodych, ma ściśle sprecyzowane oczekiwania odnośnie stylizacji ślubnej i organizacji całego wesela. Na szczęście wybór sukien ślubnych jest tak duży, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, co zachwyci pana młodego, gości i wprawi panią młodą w dobry nastrój.

Suknia ślubna jak marzenie

Sukienkę ślubną zazwyczaj zakłada się raz w życiu, dlatego powinna to być wyjątkowa i niepowtarzalna kreacja. Inne sukienki zakłada się do ślubu cywilnego, a inne do ślubu kościelnego. Często panny młode kupują dwie suknie ślubne (2021 sprawdź u krakowskiej projektantki Anny Kary) jedną na ceremonię zaślubin, a drugą na weselną zabawę. Przez to też, w salonach mody ślubnej można znaleźć suknie o różnych krojach, fasonach, długościach i kolorach, tak by zaspokojone zostały potrzeby wszystkich przyszłych mężatek.

Sukienki do ślubu cywilnego

Ślub cywilny jest skromniejszy od ślubu kościelnego. Sama ceremonia trwa kilkadziesiąt minut i tylko najbliższa rodzina towarzyszy parze młodej podczas składania przysięgi małżeńskiej. Dlatego też suknia do ślubu cywilnego jest o wiele skromniejsza od sukni, którą zakłada się do kościoła.

Bardzo modne są krótkie sukienki, które idealnie nadają się do ślubu cywilnego. Mogą one mieć dopasowany krój, być w kształcie litery A, albo mieć tiulowy, rozkloszowany dół. Wszystko zależy od upodobań pani młodej.

Sukienki dla druhen

Każda przyszła pani młoda, bardzo starannie organizuje swój ślub. Bardzo ważnym dla niej towarzystwem w tym dniu są druhny. Zwykle są to siostry pani młodej albo jej bliskie przyjaciółki. Druhny również muszą się prezentować bardzo efektownie, bo będą one w centrum wydarzeń, towarzysząc pannie młodej.

Wszystkie sukienki dla druhen, powinny być w jednym fasonie i kolorze. Idealny kolor dla nich to pudrowy róż, błękit lub delikatna zieleń. Druhny powinny się odróżniać od pani młodej, dlatego pod żadnym pozorem nie powinny zakładać sukienek w jasnych kolorach i w bieli. Z drugiej strony nie powinny też odwracać uwagi od najważniejszej osoby w tym dniu.

Eleganckie sukienki o ponadczasowym kroju

Mimo, że jest mnóstwo fasonów sukienek, które mogą założyć druhny na ślub, to jednak zdecydowanie najlepszą propozycją są klasyczne, długie suknie do ziemi. Takie sukienki nigdy nie wychodzą z mody, są eleganckie i gustowne. Idealnie nadają się na tak dużą uroczystość, jaką jest ślub.

Ważną kwestią jest to, by suknie te były dopasowane do różnych sylwetek druhen, najlepszym rozwiązaniem jest więc zlecenie ich uszycia wykwalifikowanej krawcowej. Dzięki temu każda dziewczyna towarzysząca pannie młodej będzie miała tą samą sukienkę, ale w swoim rozmiarze. To sprawi, że będzie się w niej czuła swobodnie i wygodnie, a to zapewni jej dobrą zabawę na weselu.

Scroll to Top