Wizyta w Krakowie – co warto zobaczyć?

Stolica województwa małopolskiego jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla wszelkiej maści turystów, zarówno dla polskich, jak i dla tych zza granicy. Jeżeli wybieramy się do Krakowa na weekend, to możemy być pewni, że miasto z pewnością nie odkryje przed nami wszystkich swoich sekretów. Będziemy musieli wybrać, co chcemy zwiedzić – niewykluczone, że kosztem czegoś innego. W tym tekście postaramy się zawrzeć przynajmniej te najbardziej charakterystyczne i ważne miejsca oraz doradzimy, jaki środek transportu wybrać do poruszania się po mieście.

Najważniejsze zabytki Krakowa

 

  1. Stare Miasto i Rynek Główny w Krakowie – te miejsca warto odwiedzić na samym początku. Stare Miasto jest turystycznym centrum i cały czas tętni życiem. Jego sercem jest Rynek Główny, będący największym w Polsce i jednym z najbardziej imponujących w Europie. W jego pobliżu znajdziemy bardzo ważne, krakowskie zabytki: kościół Mariacki, Sukiennice, kościół św. Wojciecha, wieżę ratuszową, Bramę Floriańską i Barbakan.
  2. Podziemia rynku – kiedy będziemy na rynku, warto też zapuścić się głębiej… Najlepiej w znajdujące się pod nim podziemia. Można się tam zapoznać z multimedialną wystawą, która składa się z 11 000 eksponatów wydobytych podczas wykopalisk archeologicznych. Wszystkie są w jakiś sposób związane z codziennością dawnego miasta.
  3. Zamek Królewski na Wawelu – tej atrakcji nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to prawdziwa turystyczna perła Krakowa. Niegdysiejsze polityczne centrum państwa polskiego, dawna siedziba królów i książąt polskich, to nie tylko zabytek cenny dla całej kultury naszego kraju, ale także bardzo interesujące muzeum.
  4. Krakowski Kazimierz – jedna z najbardziej znanych krakowskich dzielnic. Kiedyś osobne miasto, a teraz centrum rozrywkowego życia miasta. Nie brakuje tu licznych restauracji i barów czy muzeów i teatrów. Jednak także turyści, którym zależy na zwiedzaniu znajdą tutaj coś dla siebie. To ze względu na liczne zabytki kultury żydowskiej – kamienice, synagogi oraz cmentarze.

 

  1. Kopiec Kościuszki – w to miejsce warto się wybrać dla zapierających dech w piersiach widoków. Z Kopca Kościuszki zobaczymy z góry nie tylko krakowską panoramę wraz z największymi zabytkami miasta, ale będziemy mogli sięgnąć wzrokiem też w kierunku całej Wyżyny Krakowskiej czy Kotliny Sandomierskiej.

 

  1. Błonia w Krakowie – zielone tereny rekreacyjne, rozciągające się na powierzchni aż 48 hektarów. Uwielbiane miejsce nie tylko przez miejscowych, ale też przez turystów. Warto wybrać się tutaj na spacer, pobiegać, pojeździć na rowerze lub aby po prostu odpocząć w miłych okolicznościach przyrody.

 

  1. Fabryka Schindlera –jednocześnie smutne, ale również przepełniające nadzieją miejsce. Dawna fabryka niemieckiego przedsiębiorcy Oskara Schindlera, który w czasie wojny masowo zatrudniał Żydów zagrożonych Holokaustem.

 

Przemieszczanie się po Krakowie

W tak bogatym historycznie mieście jak Kraków, z pewnością można znaleźć dużo więcej miejsc wartych uwagi, choć niemożliwym jest odwiedzenie wszystkich w trakcie krótkiego wyjazdu. Co jednak w sytuacji, kiedy nie przyjechaliśmy do miasta własnym samochodem, a chcielibyśmy zobaczyć w krótkim czasie jak najwięcej? Powinniśmy wówczas rozważyć skorzystanie z usług jakiejś pobliskiej wypożyczalni samochodów, na przykład Flex To Go. W ofercie tej firmy znajdziemy wynajem krótkoterminowy, który stanowić może doskonałe rozwiązanie. Nie musimy się wtedy martwić o zbyt wiele rzeczy, gdyż udostępniony nam zostanie w pełni nowy i sprawny pojazd, z pakietem niezbędnych ubezpieczeń. Niezależnie od tego, czy przyjechaliśmy sami, czy może całą rodziną – konsultanci Flex To Go z pewnością pomogą nam wybrać pojazd odpowiedni do naszych potrzeb. Oddział firmy w Krakowie znajduje się w pobliżu lotniska, a wstępnej rezerwacji samochodu dokonamy za pośrednictwem strony internetowej: flextogo.com.