Dlaczego warto wybrać ciepły montaż okien w Krakowie?

Odpowiedni montaż okien daje możliwość zapewnienia nie tylko trwałości, ale również uzyskania odpowiednich i pożądanych parametrów, dotyczących przede wszystkim utrzymywania ciepła wewnątrz budynków. Z upływem czasu również technologie, które stosuje się przy montażu okien ulegają zmianom, stając się lepsze jak również dając o wiele lepsze efekty. Wszelkie otwory w budynku stają się bowiem miejscami wrażliwymi na przenikanie ciepła, dlatego należy zadbać o zminimalizowanie uciekania ciepła, co po zakończeniu budowy przekłada się na koszty związane z jego utrzymaniem.

Korzystne metody montażu okien
Pośród wielu różnorodnych metod, które wykorzystuje się przy montażu okien jedną z coraz częściej wykorzystywanych jest obecnie tak zwany ciepły montaż. Ta metoda daje bardzo dobre efekty zapewniając przede wszystkim odpowiednią izolację. Jednocześnie także zapewnia, że okna wstawione przy jej zastosowaniu będą osadzone w bardzo trwały sposób. Wstawianie okien przy zastosowaniu tej metody z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne, wypierając inne metody które są do tego wykorzystywane. Bardzo często również nazywany jest montażem warstwowy, ze względu na to że konieczne jest wykonanie trzech warstw, które są od siebie różne i niezbędne do przeprowadzenia montażu.

Zasady ciepłego montażu okien
Przy montażu warstwowym konieczne jest wykonanie trzech warstw – zewnętrznej, środkowej i zewnętrznej. Wszystkie muszą być wykonane zgodnie z pewnymi określonymi wskazówkami, aby spełniały swoje rolę i przede wszystkim odpowiednio izolowały. Okno przy zastosowaniu tej metody może być montowane nie tylko w otworze okiennym, ale również poza nim w warstwie ocieplenia. W przypadku montażu w otworze okiennym początkowo okno jest montowane przy pomocy kotew, a następnie wykonuje się poszczególne warstwy. Jeśli zaś montaż ma być przeprowadzony w warstwie ocieplenia, wówczas do montażu należy wykorzystać na przykład pustaki ceramiczne. Dopiero po odpowiednim obsadzeniu okien można przystąpić do realizacji kolejnych warstw. Warstwa zewnętrzna musi być najbardziej odporna na działanie warunków pogodowych czy niskie temperatury. Jednak aby zapewniała trwałość na długi czas, musi również być paroprzepuszczalna, dzięki czemu wewnątrz nie gromadzi się para wodna. Może się ona bowiem skraplać i wywoływać problemy takie jak pleśń wewnątrz ścian, co z biegiem czasu może doprowadzić do poważnych problemów nie tylko z konstrukcją domu ale również ze zdrowiem mieszkających w nim osób. tak samo warstwa wewnętrzna powinna być paroprzepuszczalna. Środkowa warstwa zaś wykonywana jest z pianki poliuretanowej, która doskonale wypełnia wszystkie ewentualne zagłębienia.

Scroll to Top