Poznaj czym jest dobry escape room

tajemniczy klimat escape roomu

Na pokój zagadek można się już natknąć niemalże w każdym polskim mieście. W tych większych jest ich wprost multum. Jednym z większych centrów escape roomów jest zresztą Kraków co może wynikać z tego, że właśnie jego mieszkańcy szczególnie upodobali sobie logiczną zabawę z dreszczykiem emocji. Dobry escape room to zabawa, której po prostu trzeba spróbować.

W grze escape room chodzi o…

Większość wie to pewnie doskonale, ale przybliżmy, tym co nie mieli jeszcze przyjemności grania w pokoju zagadek. Escape room to inaczej pokój zagadek, z którego grupa chętnych osób musi się wydostać, mając na to określoną ilość czasu, zazwyczaj mniej więcej jedną godzinę. Oczywiście wydostanie się z pokoju nie jest takie proste i polega na rozwiązywaniu różnego rodzaju łamigłówek. Trzeba wytężyć umysł, mocno się skupić i współpracować z innymi graczami. W grze tej bowiem uczestniczymy w kilka osób. W ile? Zobacz LostRoom.pl – escape room Kraków i przekonaj się ilu znajomych możesz ze sobą zabrać.

Różnorodne pokoje zagadek – każdy znajdzie „swój”

Każdy escape room w Krakowie, Wrocławiu czy jeszcze innym mieście ma też swoją określoną tematykę, czyli wybrany wcześniej motyw przewodni. Dzięki temu natomiast, że escape roomów jest tak wiele i że są one tak bardzo zróżnicowane, każdy może dostosować je do swojego wieku, doświadczenia, zainteresowań czy nawet ilości osób biorących z nim udział w zabawie. Escape roomy nie zawsze muszą przerażać. Nie muszą też polegać na rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

Gra miejska, czyli alternatywna możliwość

Warto też zaznaczyć, że pewnym rozszerzeniem tradycyjnych pokojów zagadek jest gra miejska, która odbywa się już na znacznie większym terenie i potrafi być równie bardzo emocjonująca. Można powiedzieć, że to gra alternatywna do pokoju escape room, a widoczną na pierwszy rzut oka różnicą jest właśnie przestrzeń – mały zamknięty pokój kontra ogromna powierzchnia miasta. A Ty co wybierzesz?