Pościel z wypełnieniem dla alergika i nie tylko

pościel z wypełnieniem

Pościel antyalergiczna może być używana nie tylko przez dzieci, które mają uczulenie na kurz i roztocza. Spokojny i zdrowy sen zależy od wielu czynników, ale odpowiedniej jakości pościel jest najważniejszym elementem, który bezpośrednio wpływa na nocny odpoczynek.

Jaką zatem pościel powinieneś wybrać, aby spełniała ona najwyższe standardy i jaki rodzaj wypełnienia się sprawdzi w przypadku Twojego dziecka?

Wypełnienie antyalergiczne – jakie?

Jaka pościel dziecięca z wypełnieniem? Tak jak było już powiedziane powyżej, pościel z wkładem antyalergicznym może być stosowana również przez zdrowe dzieci. Wśród kołder z wysokiej klasy wypełnieniem znajdziesz:

-Kołdry bambusowe: mają wypełnienie z włókien celulozowych bambusa pochodzenia organicznego z odrobiną włókien syntetycznych. Doskonale absorbują wilgoć -nawet cztery razy bardziej niż kołdra syntetyczna, dlatego polecane są nie tylko dla dzieci ze stwierdzoną alergią, ale też dla tych, które nadmiernie się pocą. Bambus jest ekologicznym materiałem, a do jego uprawy nie wykorzystuje się pestycydów. W sprzedaży znajdziesz kołdry z wypełnieniem bambusowym całoroczne lub sezonowe

-Kołdry z wypełnieniem kukurydzianym są również bardzo przewiewne. Doskonałe na cieplejsze pory roku. Trzeba jednak być uważnym i szczególnie dbać o utrzymanie takiej kołdry w czystości. Jeśli nie będzie zachowany odpowiedni poziom higieny, w wypełnieniu mogą pojawić się insekty.

-Kołdry z wypełnieniem jedwabnym są niezwykle delikatne i lekkie. Przeznaczone są dla dzieci z uczuleniem na kurz i roztocze oraz dla tych, którzy nie lubią ciężkich okryć i mają tendencję do atopowego zapalenia skóry lub wykazują nadwrażliwość sensoryczną ( maluchy, które nie lubią szorstkich tkanin ).

Czy cena przekłada się na jakość – najlepsza pościel z wypełnieniem dla dzieci

Oczywiście cena pościeli ma znaczenie. Wszystkie powyższe propozycje są na ogół droższe niż modele z wypełnieniem bawełnianym lub syntetycznym. Najdroższą tkaniną jest jedwab, ale jego parametry oraz wytrzymałość są niemal niezniszczalne i przemawiają za tym, aby kołdra ta znalazła się w dziecięcej sypialni. Jedwab, którym wypełnia się pościel dla dziecka jest także naturalną tkaniną, którą pozyskuje się w tradycyjny sposób, dlatego jeśli Twoje dziecko ma wysypki lub atopowe zapalenie skóry, możesz dokupić mu również jedwabną piżamkę.

Choć taki zakup wydaje się zbytkiem i luksusem, sprawi on, że maluch nie będzie wybudzał się ze snu z powodu swędzącej skóry. Zarówno jedwabną kołderkę, jak i piżamę możesz prać w wysokiej temperaturze – mimo tego zachowa on swoje właściwości i nie zniszczy się podczas prania.